Випадкове:
"Байда Вишневецький"

Дмитро Іванович Вишневецький — перший істо­ричний гетьман запорозьких козаків — належав до князівського роду Корибутовичів-Вишневецьких, що мали своїм родоначальником великого князя Ли­товського Гедиміна. Нащадки

"Навчання та вишкіл у козаків"

Суворе, аскетичне життя, яким жили козаки, викликало подив у очевидців, а право визнаватись запорізьким козаком вважалось найпочеснішою відзнакою не тільки серед українців.

"Про козаків для дітей"

Коротка інформація про козаків для дітей. Прийшлося писати про козаків для своєї доньки, що ходить в 3-їй клас. Ділюсь з батьками може комусь згодиться.

"Петро Сагайдачний - гетьман України"

Петро Кононович (Конашевич) Сагайдачний наро­дився в останній третині XVI ст. ус. Кульчиць, біля Самбора на Галичині, у шляхетній родині, що була нобілітована у XVI ст. та використовувала старовин­ний польський герб

"Іван Сулима"

Іван Михайлович Сулима, гетьман реєстрових ко­заків (1628 — 29 та 1630 — 35 рр.) народився на Чернігівщині у другій половині XVI ст. у родині дрібного шляхтича.

"Каленик Андрієвич"

Походив, ймовірно, з козацького або міщанського роду. Відзначився під час походів запорізьких козацтва на Московську державу в роки «смутного времени», особливо під час Смоленської кампанії (1609—1610). Разом із загоном

"Богдан Хмельницький"

Освіту Богдан Хмельницький здобув у Київській братській школі та у єзуїтській школі у Ярославі над Сяном. Після закінчення освіти Богдан вступив до ко­зацького війська. Під час польсько-турець­кої війни 1620 — 1621 рр.


Про козаків » Статті про козаків » Сотниківський цвинтар (січ)

Сотниківський цвинтар (січ)

  • Не нравится
  • +1
  • Нравится

Це неймовірно. Шматок історії України - Сотниківський цвинтар (січ) - найбільший із збережених козацьких цвинтарів України. Він розташований на околиці Одеси, яка колись була селом Малий Куяльник.

Козацькі хрести на Одеському кладовищі 

Задовго до російської окупації-колонізації тут, на краю Хаджибея, жили козаки. Катерина заставила їх підписати документи, що вони ніколи не візьмуть до рук зброї - така була умова, щоб залишитись, а не волочитись на Кубань. І стали козаки - нерубаями. Замість шаблі вони взяли у руки кайло та пилу - Одеські катакомби, то справа їхніх рук.

Козаки-нерубаї збудували Одесу. Власниками великих мереж штолень, в яких добували камінь, з якого будували місто, були козаки, поховані на цьому цвинтарі. Наприклад, Шмигора та Гетьманенко.

Козацькі хрести Сотниківський цвинтар 
Найстаріший хрест цвинтаря датується 1791 роком - його поставили за три роки до заснування Одеси. Козацьке ж поселення датують 70-ми роками 18 століття. Загалом на цвинтарі більше п'яти сотень поховань, близько двох сотень увінчані кам'яними, чотири- , шести- та восьмиконечними хрестами. Часто це мальтійські хрести.
Кам'яні хрести на півдні України - не дивина. Тут не було дерева, тому використовували камінь, бо могила без хреста - то не по християнськи.

Козацькі хрести Сотниківський цвинтар 
Сотниківський цвинтар відносно маловідомий, хоча це одна із найбільш цінних пам'яток Одещини. Ну і стан його такий собі.

Розташування - перетин вулиць Хаджибейська дорога та Республіканська

 

 

 

 

 
 

Додати коментар:

Імя:*
E-Mail:*
Запитання: Який найвідоміший Острів - Січ на Дніпрі?