Випадкове:
"Петро Сагайдачний"

Петро Кононович (Конашевич) Сагайдачний наро­дився в останній третині XVI ст. ус. Кульчиць, біля Самбора на Галичині, у шляхетній родині, що була нобілітована у XVI ст. та використовувала старовин­ний польський герб

"Герб Війська Запорізького"

Козак із самопалом, або герб Війська Запорозького

"Павло Тетеря"

Павло одержав добру освіту і до 1647 року був регентом канцелярії міського суду у Воло­димирі Волиньському, а потім служив у вроцлавського каштеляна Г. Стемпковського. З по­чатком повстання Богдана Хмельницького у 1648

"Самійло Зборовський"

"Микитинська Січ"

Микитинська Січ (1638-1652) — існувала на правому березі Дніпра, на мисі Микитин Ріг. Заснована козаками на чолі з отаманом Федором Лютаєм, що став її першим кошовим отаманом. Після зруйнування Базавлуцької Січі Запорожжя

"Морські походи козаків"

У підготовці до походу брало участь усе запорозьке товариство. Спора частина козаків споряджала судна, решта вантажила на них зброю, шаблі, рушниці, порох, набої, ядра, харчі. Під час походів існував непорушний закон:

"Іван Скоропадський"

Іван Ілліч Скоропадський вийшов зі шляхетьського роду. Його дід з'явився в Україні за часів Богдана Хмельницького й загинув у 1654 році у битві під Жовтими Водами. При Мазепі Скоропадський був стародубським полковником,


Про козаків » Статті про козаків » Сотниківський цвинтар (січ)

Сотниківський цвинтар (січ)

  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Це неймовірно. Шматок історії України - Сотниківський цвинтар (січ) - найбільший із збережених козацьких цвинтарів України. Він розташований на околиці Одеси, яка колись була селом Малий Куяльник.

Козацькі хрести на Одеському кладовищі 

Задовго до російської окупації-колонізації тут, на краю Хаджибея, жили козаки. Катерина заставила їх підписати документи, що вони ніколи не візьмуть до рук зброї - така була умова, щоб залишитись, а не волочитись на Кубань. І стали козаки - нерубаями. Замість шаблі вони взяли у руки кайло та пилу - Одеські катакомби, то справа їхніх рук.

Козаки-нерубаї збудували Одесу. Власниками великих мереж штолень, в яких добували камінь, з якого будували місто, були козаки, поховані на цьому цвинтарі. Наприклад, Шмигора та Гетьманенко.

Козацькі хрести Сотниківський цвинтар 
Найстаріший хрест цвинтаря датується 1791 роком - його поставили за три роки до заснування Одеси. Козацьке ж поселення датують 70-ми роками 18 століття. Загалом на цвинтарі більше п'яти сотень поховань, близько двох сотень увінчані кам'яними, чотири- , шести- та восьмиконечними хрестами. Часто це мальтійські хрести.
Кам'яні хрести на півдні України - не дивина. Тут не було дерева, тому використовували камінь, бо могила без хреста - то не по християнськи.

Козацькі хрести Сотниківський цвинтар 
Сотниківський цвинтар відносно маловідомий, хоча це одна із найбільш цінних пам'яток Одещини. Ну і стан його такий собі.

Розташування - перетин вулиць Хаджибейська дорога та Республіканська

 

 

 

 

 
 

Додати коментар:

Імя:*
E-Mail:*
Запитання: Який найвідоміший Острів - Січ на Дніпрі?