Випадкове:
"Про козацького чуба"

Чуприна - старовинна чоловіча зачіска у вигляді довгого пасма волосся на голеній голові (переважно у козаків); Назва «оселедець» пішла від Катерини ІІ відомою своєю неприязню до козаків, так вона називала їхню традиційну

"Нова ( Підпільненська ) січ"

Нова січ - остання Запорозька Січ була заснована з дозволу і під наглядом російського уряду 31 березня 1734 року отаманом-гетьманом І. Малашевичем на Правобережжі Дніпра у Великій плавні, що займала 26-тисяч десятин.

"Що означає слово - козак?"

Вперше термін «козак» згадано у Початковій монгольській хроніці в 1240 році. У 14 ст. цей термін вміщено в словник половецької мови (Кодекс Куманікус) і в додаток грецького збірника житій святих. Найперша згадка про

"Каленик Андрієвич"

Походив, ймовірно, з козацького або міщанського роду. Відзначився під час походів запорізьких козацтва на Московську державу в роки «смутного времени», особливо під час Смоленської кампанії (1609—1610). Разом із загоном

"Хортицька Січ"

Хортицька січ (1556-1557) — укріплення (замок) збудоване на острові Мала Хортиця в 1556 році князем Дмитром Вишневецьким. Зруйнований у 1557 році татарами. Частина істориків трактує це укріплення як першу Запорозьку Січ,

"Томаківська Січ"

Томаківська Січ — укріплення запорозьких козаків на острові Томаківці на Дніпрі поблизу сучасного селища Червоногригорівка та міста Марганця, ймовірно з 1558 до 1593 року, коли її зруйнували татари.

"Як козаки працювали та де шукали роботу на Запоріжжі?"

Чомусь у книгах та фільмах про козаків розповідають лише про славетні походи та звитяги наших предків і забувають говорити про головне!


Про козаків » Статті про козаків » Сотниківський цвинтар (січ)

Сотниківський цвинтар (січ)

  • Не нравится
  • +3
  • Нравится

Це неймовірно. Шматок історії України - Сотниківський цвинтар (січ) - найбільший із збережених козацьких цвинтарів України. Він розташований на околиці Одеси, яка колись була селом Малий Куяльник.

Козацькі хрести на Одеському кладовищі 

Задовго до російської окупації-колонізації тут, на краю Хаджибея, жили козаки. Катерина заставила їх підписати документи, що вони ніколи не візьмуть до рук зброї - така була умова, щоб залишитись, а не волочитись на Кубань. І стали козаки - нерубаями. Замість шаблі вони взяли у руки кайло та пилу - Одеські катакомби, то справа їхніх рук.

Козаки-нерубаї збудували Одесу. Власниками великих мереж штолень, в яких добували камінь, з якого будували місто, були козаки, поховані на цьому цвинтарі. Наприклад, Шмигора та Гетьманенко.

Козацькі хрести Сотниківський цвинтар 
Найстаріший хрест цвинтаря датується 1791 роком - його поставили за три роки до заснування Одеси. Козацьке ж поселення датують 70-ми роками 18 століття. Загалом на цвинтарі більше п'яти сотень поховань, близько двох сотень увінчані кам'яними, чотири- , шести- та восьмиконечними хрестами. Часто це мальтійські хрести.
Кам'яні хрести на півдні України - не дивина. Тут не було дерева, тому використовували камінь, бо могила без хреста - то не по християнськи.

Козацькі хрести Сотниківський цвинтар 
Сотниківський цвинтар відносно маловідомий, хоча це одна із найбільш цінних пам'яток Одещини. Ну і стан його такий собі.

Розташування - перетин вулиць Хаджибейська дорога та Республіканська

 

 

 

 

 
 

Додати коментар:

Імя:*
E-Mail:*
Запитання: Який найвідоміший Острів - Січ на Дніпрі?