Випадкове:
"Про козацького чуба"

Чуприна - старовинна чоловіча зачіска у вигляді довгого пасма волосся на голеній голові (переважно у козаків); Назва «оселедець» пішла від Катерини ІІ відомою своєю неприязню до козаків, так вона називала їхню традиційну

"Нова ( Підпільненська ) січ"

Нова січ - остання Запорозька Січ була заснована з дозволу і під наглядом російського уряду 31 березня 1734 року отаманом-гетьманом І. Малашевичем на Правобережжі Дніпра у Великій плавні, що займала 26-тисяч десятин.

"Що означає слово - козак?"

Вперше термін «козак» згадано у Початковій монгольській хроніці в 1240 році. У 14 ст. цей термін вміщено в словник половецької мови (Кодекс Куманікус) і в додаток грецького збірника житій святих. Найперша згадка про

"Каленик Андрієвич"

Походив, ймовірно, з козацького або міщанського роду. Відзначився під час походів запорізьких козацтва на Московську державу в роки «смутного времени», особливо під час Смоленської кампанії (1609—1610). Разом із загоном

"Хортицька Січ"

Хортицька січ (1556-1557) — укріплення (замок) збудоване на острові Мала Хортиця в 1556 році князем Дмитром Вишневецьким. Зруйнований у 1557 році татарами. Частина істориків трактує це укріплення як першу Запорозьку Січ,

"Томаківська Січ"

Томаківська Січ — укріплення запорозьких козаків на острові Томаківці на Дніпрі поблизу сучасного селища Червоногригорівка та міста Марганця, ймовірно з 1558 до 1593 року, коли її зруйнували татари.

"Як козаки працювали та де шукали роботу на Запоріжжі?"

Чомусь у книгах та фільмах про козаків розповідають лише про славетні походи та звитяги наших предків і забувають говорити про головне!


Про козаків » Статті про козаків » Звідки взялися козаки і коли українці стали козаками?

Звідки взялися козаки і коли українці стали козаками?

  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Перша згадка про козаків знаходиться в листі козацького старшини Дмитра Вишневецького, написаному 6 вересня 1492 року до князя Леонтьєва з проханням надіслати певну кількість коней. У листі згадується, що коні призначались для підтримки козацької сили, яка захищає кордони від нападів кримських татар. Цей документ зберігся у літописі "Житіє Василія Первого", який написаний наприкінці XVI століття. 

Козаки в поході bully Так починається стандартна історія про козаків

Але є документи Золотої Орди, які містять згадки про козаків, є досить обмеженими, але деякі з них все ж містять цікаві деталі.

Козаки у документах Золотої орди:

Один з таких документів - це "Ілімийе татарлары кітабы" (Книга татарських знань), який був написаний у XIV столітті. У цьому документі є згадки про козацькі походи на території Золотої Орди, а також про те, що козаки часто входили до складу військ Золотої Орди у боротьбі проти спільних ворогів. Також у цьому документі є згадки про "козаків-товаришів", які пересувалися з місця на місце та займались торгівлею.

Іншим важливим джерелом є твір історика Рашида-ад-Діна "Джами ат-Таварих" (Книга збору історій), написаний також у XIV столітті. У цьому документі є згадки про походи козаків на території Золотої Орди, а також про їхню військову майстерність та відвагу.

У "Ілімийе татарлары кітабы" зазначається, що козаки складалися з різних національностей, а саме: "татари, тюрки, руські, християни та інші".

У "Джами ат-Таварих" також зазначається, що козаки складалися з різних національностей. Наприклад, в одному з розділів цього твору говориться про те, що на початку XIV століття у складі козацької дружини, яка брала участь у битві проти Халчинських тюрків, були представники різних народів, серед яких були "руські, білоруси, поляки та інші".

Отже, можна зробити висновок, що козаки складалися з представників різних народів, і їхній склад був досить різноманітним.

Наприклад, в історичних джерелах Кримського ханства є згадки про козаків як союзників та військових партнерів у боротьбі проти спільних ворогів.

У документах європейських держав.

У документах європейських держав, зокрема під час столітньої війни (1337-1453) та тридцятилітньої війни (1618-1648), є згадки про козаків.

Наприклад, в листах французького короля Франциска І до його послів у Польщі згадується про козаків як про військову силу, яка знаходилася на території Польщі та Литви. У листі, датованому 1526 роком, він прохає послів про допомогу козакам у війні з турками.

Також, в документах, пов'язаних з тридцятилітньою війною, згадується участь козаків військових союзів та полків різних європейських держав. Наприклад, в одному з битварських звітів, складених військовим генералом Швеції Густавом Адольфом після перемоги над поляками та татарами під Чудовим, згадується про участь у битві козацьких полків, які приєдналися до шведської армії.

request І взагалаі на мою думку - козацтво по суті це військове братерство смислом існування якого було, до Богдана Хмельницького, заробляння на життя військовою справою наймаючись на службу до різних держав. Приблизно з початку 16 століття українці,  становлять переважну частину козаків. І ось з цих пір можна важати Козацтво - українським!

Козацький степ та фортеця 

Додати коментар:

Імя:*
E-Mail:*
Запитання: Який найвідоміший Острів - Січ на Дніпрі?