Випадкове:
"Про козацького чуба"

Чуприна - старовинна чоловіча зачіска у вигляді довгого пасма волосся на голеній голові (переважно у козаків); Назва «оселедець» пішла від Катерини ІІ відомою своєю неприязню до козаків, так вона називала їхню традиційну

"Нова ( Підпільненська ) січ"

Нова січ - остання Запорозька Січ була заснована з дозволу і під наглядом російського уряду 31 березня 1734 року отаманом-гетьманом І. Малашевичем на Правобережжі Дніпра у Великій плавні, що займала 26-тисяч десятин.

"Що означає слово - козак?"

Вперше термін «козак» згадано у Початковій монгольській хроніці в 1240 році. У 14 ст. цей термін вміщено в словник половецької мови (Кодекс Куманікус) і в додаток грецького збірника житій святих. Найперша згадка про

"Каленик Андрієвич"

Походив, ймовірно, з козацького або міщанського роду. Відзначився під час походів запорізьких козацтва на Московську державу в роки «смутного времени», особливо під час Смоленської кампанії (1609—1610). Разом із загоном

"Хортицька Січ"

Хортицька січ (1556-1557) — укріплення (замок) збудоване на острові Мала Хортиця в 1556 році князем Дмитром Вишневецьким. Зруйнований у 1557 році татарами. Частина істориків трактує це укріплення як першу Запорозьку Січ,

"Томаківська Січ"

Томаківська Січ — укріплення запорозьких козаків на острові Томаківці на Дніпрі поблизу сучасного селища Червоногригорівка та міста Марганця, ймовірно з 1558 до 1593 року, коли її зруйнували татари.

"Як козаки працювали та де шукали роботу на Запоріжжі?"

Чомусь у книгах та фільмах про козаків розповідають лише про славетні походи та звитяги наших предків і забувають говорити про головне!


Про козаків » Відео про козаків » Фільм Коліївщина

Фільм Коліївщина

Коліївщина - історичний український фільм про селянсько-козацьке повстання гайдамаків під проводом Гонти і Залізняка. Повсталих гайдамаків ще називали дейнеками.

Дивитись відео Фільм Коліївщина:



Дейнеки - це також найнижчий ранг у козаків, козаки, які не мали ніякої зброї, крім дручка і змушені були добувати зброю у ворога завдяки лише одній палиці. Зовні від інших козаків не відрізнялися - мали оселедці, носили шаровари, але білого кольору - не червоні і не сині і не зелені як носили козаки вищих рангів. Завдяки вправній боротьбі палицями гайдамаки змогли на кілька десятків років фактично зробити територію Правобережжя не підконтрольною полякам.

А польська кіннота тоді була найсильнішою в Європі. В наш час ці всі прийоми бою палицями втрачено, мабуть вони виглядали не гірше, ніж прийоми кунфу Джекі Чана. Без таких прийомів самими палицями найкращу армію Європи не проженеш. За наказом російського царя донські козаки втерлися в довіру до гайдамаків, прикинулися союзниками, після чого заарештували гайдамаків і видали їх полякам. Після придушення повстання українцям заборонили мати ножі і сокири. Був один ніж і одна сокира на все село. Традиція ховати ножі була і в нашій сім’ї. Як пояснювала прабаба: колись був один ніж на все село, ховали щоб не вкрали.

От така от довга пам’ять у народу - пам’ятали до недавнього часу про події 250-літньої давнини. Українське кіно про козаків українською мовою.

Цікаво як взагалі цей фільм умудрились зняти, та ще й під час подій буремного 1933 року. Події повстання гайдамаків також добре описані в поемі Шевченка "Гайдамаки".



Коментарі:

Додати коментар:

Імя:*
E-Mail:*
Запитання: Який найвідоміший Острів - Січ на Дніпрі?