Герб Війська Запорізького
Козак із самопалом, або герб Війська Запорозького
з 18 століття офіційно використовується, як герб Гетьманщини, Січі та запорозьких козаків, використовували кубанські та чорноморські козаки. Згідно з Конституцією України 1996 року має бути складовою герба України.
Реконструкція герба війська запорізького
Лицар із самопалом - перша пам'ятка козацького герба. На ній зображений вояк з мушкетом, символ Війська Запорозького. За легендою, поява в козаків герба пов'язана із військовою реформою короля Стефана Баторія (Річ Посполита). Герб надавався всьому козацтву, він був атрибутом соціальної ідентифікації, засіб підтвердження козацьких претензій на вольності.
Вперше герб Війська Запорозького зустрічається на печатці 1592 року.
Герб Війська Запорозького у 18 столітті зображався в трьох кольорах: синьо-червоно-золотій гамі. За гетьмана Розумовського, було введено його обов'язкове зображення на одній зі сторін полкових та сотенних корогв.
Герб з літопису Грабянки. 1710р.
Існує декілька варіантів Гебра Війська Запорозького: Печатка Гетьманська, Печатка Війська Запорозького за Гаврила Крутневича,Печатка Війська Запорозького за Богдана Хмельницького, Печатка Війська Запорозького за Івана Скоропадського, та інші.